Menu Zavřeno

TURISTIKA

Jesenická příroda je nádherná, je zde spousta možností, jak strávit svůj čas. Můžete se vydat po horách a naučných stezkách, zavítat na rozhledny a vyhlídky, podívat se do jeskyní nebo navštívit hrady, zámky a muzea.

 

Praděd

Nejvyšší hora Jeseníků a také celé Moravy, s rozhlednou a vyhlídkou na celé Jeseníky.

Praděd
Picture2

Naučná stezka Bílá Opava

Stezka je otevřena pouze přes letní sezónu. Dlouhá je 2,5 km, začíná v Karlově Studánce a končí u chaty Barborky. Čekají na vás nádherné výhledy na vodopády.

Picture3
Picture4

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Elektrárna byla v roce 2005 zařazena mezi 7 divů České republiky. Stojí za to se tam podívat.

 


Hrady a zámky


Jeskyně


Karlova Studánka

Lázeňské městečko blízko Pradědu. Je zde osm minerálních pramenů, které si můžete klidně stočit. Zakoupit můžete výborné lázeňské oplatky, navštívit také horské lázně.

 

 

RELAX

Po náročné turistice, lyžování nebo pouze k odpočinku určitě rádi uvítáte wellness.

Rádi bychom Vám doporučili Wellness Eva, které se nachází pár metrů pod našimi apartmány. Můžete zde relaxovat v pivních, vinných a čokoládových koupelích, ve finské sauně, whirpoolu. K dispozici jsou také masáže.

Pokud si budete chtít zaplavat, pak Vám doporučíme Wellness centrum v Bruntále. Nachází se zde vířivky, sauny, bazény s masážními prvky, venkovní bazén s divokou řekou a stometrový tobogán.

 

 

ZIMNÍ SPORTY

Pokud zde zavítáte v zimním období, určitě se vám budou hodit naše tipy na sjezdovky:

Ski areál Čerťák (2,5 km)
Ski areál Myšák (5,2 km)
Ski aréna Karlov (5,7 km) - Karlov pod Pradědem je jedno z největších jesenických center zimních sportů. Jsou zde desítky různě náročných sjezdovek a běžeckých tratí.
Ski areál Kopřivná (5,8 km) - Najdete tady tu nejmodernější a nebezpečnější sedačkovou lanovku, s vyhřívanými komfortními křesly. Nechybí tady ani lyžařská školka pro vaše děti.
Ski areál Praděd (15,1 km) - Praděd je znám tím, že je zde nejdéle sníh. Najdete tady 7 sjezdovek (4 modré, 2 červené a 1 černou) a 6 vleků. I pro běžkaře jsou tady ideální podmínky.
Černohorské sedlo (39 km) - Můžete zde najít 7 lyžařských vleků, různé obtížnosti sjezdovek a také půjčovny lyží a snowboardů.